Akce pro rok 2024

8. 1. Pyžam párty + zahájení cvičení - začátek v 16 hodin ve velkém sále. Pyžama a polštářky s sebou. Rodiče se též mohou aktivně zúčastnit. Po vánočních svátcích si zacvičíme, zatančíme a zahrajeme různé hry.

13. 1. 2024 Župní přebor v plavání - Plavecký stadion Strakonice - prezence 8,30

předškolní a mladší žactvo I,II  plavou 25 m

starší žactvo III,IV - 50m

dorost a dospělí - 100m

v kategorii předškolní (2018 a mladší) a mladší žactvo I (2015-2018) mohou startovat z vody a měnit plavecký styl

startovné 80,-   hradí těl.jednota

předpokládaný konec závodu v 13 hodin

přihlášky posílejte do 8.1. na e-mail michaela.matasova@seznam.cz

Maškarní rej

Dne 22.2. od 16 do 17,30 hodin pořádáme pro členy TJ , jejich rodinné příslušníky a přátele maškarní rej. Odpoledne plné her, tance, soutěží a vyhlášení nejlepších masek. Jste srdečně zváni. Akce se koná ve velkém sále. V maskách mohou přijít celé rodiny a fantazii se meze nekladou.

V dalších měsících se budou též konat pravidelné župní přebory:

6.4. župní přebor v gymnastice a šplhu - místo konání Písek

11.5. župní přebor v atletice - místo konání České Budějovice - Sokolský ostrov

Dále připravujeme interní soutěž v gymnastickém trojboji - konec května.

Naše akce

V průběhu celého roku pořádáme řadu akcí, jak pro členy naší tělocvičné jednoty, tak pro veřejnost.

KARNEVAL

V období Masopustu pořádáme karneval jak pro naše členy, tak i pro veřejnost. Vždy se sejde velké množství masek, aby si společně užily masopustní rej.

LETNÍ TÁBOR

Od roku 1969 pořádáme každoročně letní stanový tábor v Malé Turné. V krásném prostředí uprostřed lesa si děti užívají společné zábavy pod vedením kvalifikovaných vedoucích.

MEMORIÁL FRANTIŠKA ROUČKY

Během vánočních svátků si naši muži připomínají památku dlouholetého cvičitele a kamaráda Františka Roučky pořádáním turnaje v sálové kopané. Tohoto memoriálu se každoročně účastní celá řada týmů ze strakonického okresu.

MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA

Čekání na Mikuláše a čerta na začátku prosince se stalo tradicí i pro děti z naší tělocvičné jednoty. Aby si své dárečky zasloužily, mají pro své rodiče a kamarády připravené krátké vystoupení, ve kterém předvedou co se od září naučily.

NOC SOKOLOVEN

Každý rok se naše tělocvičná jednota zapojuje do celostátní sokolské akce NOC SOKOLOVEN, kde je strakonická Sokolovna otevřena široké veřejnosti. V rámci této akce mají zájemci možnost shlédnout ukázkové cvičební hodiny a prohlédnout si prostory tohoto památkově chráněného prostoru.

VÁNOČNÍ SETKÁNÍ

Čekání na Ježíška si společně s dětmi krátíme každoroční procházkou po strakonickém Podskalí. Za svitu lampionů rozvěsíme na stromy dobroty pro zvířátka.. Naši procházku končíme na Strakonickém hradě u vánočního stromku, kde si společně zazpíváme koledy a popřejeme si hezké Vánoce.

PYŽAM PÁRTY

Pyžámková párty je skvělým vstupem do Nového roku. Společně se po vánočním lenošení protáhneme a zacvičíme. Nechybí ani pořádná polštářová bitva.

MÁJOVÝ GYM CUP

V roce 2019 se uskutečnil 1.ročník gymnastických závodů v rámci naší jednoty. Těchto závodů se mohou účastnit děti od 3 do 16 let. Při těchto závodech mohou děti ukázat, co všechno se za rok v Sokole naučily.

SOKOLSKÉ LOUČENÍ

Ze sokolským rokem se každý rok loučíme na strakonickém kempu, kde jsou pro děti připravena stanoviště se soutěžemi. Děti si společně s rodiči a cvičiteli opečou buřtíky, popovídáme si a užijeme si společně strávený čas před letními prázdninami.